BT Hizmetleri Aktif Dizin ve Veri Merkezi Rehberi Eğitimleri Gerçekleştirildi

TÜBİTAK BİLGEM YTE tarafından geliştirilen Dijital Olgunluk Değerlendirme Modeli ve Rehberliği kapsamında Bilgi Teknolojileri Hizmetleri Aktif Dizin ve Veri Merkezi eğitimleri Ekim ayında çevrim içi ortamda gerçekleştirilmiştir.

BT Hizmetleri Aktif Dizin Eğitimi 12-13 Ekim 2020 tarihinde çevrim içi ortamda gerçekleştirilmiştir. Eğitime Havelsan, Garanti Teknoloji, Innova Bilişim Çözümleri, Kamu SM, Kuveyt Türk, Odunpazarı Belediyesi, Sincan Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı, TEDAŞ Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı, TSK Güçlendirme Vakfı, TÜBİTAK BİLGEM ve Üsküdar Belediyesi’nden 14 uzman katılım sağlamıştır.

BT Hizmetleri Veri Merkezi Eğitimi 26-27 Ekim 2020 tarihinde çevrim içi ortamda gerçekleştirilmiştir. TÜBİTAK BİLGEM, ACN İplil, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Hazine ve Maliye Bakanlığı, İnnova Bilişim Teknolojileri, Tarım ve Orman Bakanlığı, TEDAŞ, Ticaret Bakanlığı, TNB Teknoloji, TP_OTC, TSK Güçlendirme Vakfı, Türkiye Finans Katılım Bankası, Üsküdar Belediyesi ve Yıldırım Teknoloji kurumlarından 17 uzmanın katılım sağladığı eğitim Mart 2019’da ikinci sürümü yayımlanan Veri Merkezi Rehberi odağında gerçekleşmiştir.

05/01/2021

Leave a reply