TÜBİTAK BİLGEM YTE PostgreSQL Tecrübesini Kamu ve Özel Sektör Ekosistemi ile Paylaştı

PostgreSQL Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği tarafından 22 Eylül 2018 tarihinde İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen, Enstitümüzün platin sponsor olarak yer aldığı 5. PostgreSQL Türkiye Konferansı’na (PG Day İstanbul 2018) katılım sağlanmıştır.

Dünyada kamu ve özel sektörde en çok kullanılan en gelişmiş açık kaynaklı veritabanı olan PostgreSQL’in Türkiye’de tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen konferansa kamu ve özel sektörden çok sayıda katılımcıyı bir araya getirdi. Yurtdışında ve ülkemizde faaliyet gösteren alanında uzman konuşmacıların yaptığı sunumlarla bilgi ve tecrübeler paylaşıldı.

Konferansta, Enstitümüzde yürütülen PostgreSQL ekosistemi ve uzmanlığı geliştirilmesi ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü ile Enstitümüz tarafından geliştirilen Yeni Devlet Muhasebe Yazılım sisteminde PostgreSQL kullanımına yönelik tecrübe ve bilgi paylaşım sunumları yapılmıştır.

Tüm gün süren konferansta paralel seanslarda, bulut teknolojilerinde PostgreSQL mimarileri, kamu kurumlarında PostgreSQL kullanımı, ticari veritabanlarından PostgreSQL’e geçiş, güvenlik ve eklenti geliştirme gibi farklı konularda kamu ve özel sektör katılımcıları bilgi birikimlerini paylaşmıştır.

Konferans Web Sitesi : https://2018.pgday.istanbul/

15/11/2018

Leave a reply